Bagażniki rowerowe – rower zawsze z nami!

Bagażniki Rowerowe – rower zawsze z nami!

Wyobraźmy sobie, że jedziemy naszym rowerem po beztroskich ścieżkach przy wapiennych skałach w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, albo suniemy po alejkach między drzewami w Puszczy Białowieskiej. Mijamy naszym jednośladem plaże nad morzem lub wspinamy się na kolarce po krętych górzystych asfaltach. Często tak sobie marzymy, a przecież możemy założyć sobie taki cel i w końcu to zrobić. Pomyślmy, jak wspaniale będzie wyglądał taki rodzinny wypad ze swoimi własnymi rowerami. Dzięki bagażnikom rowerowym możemy spełnić nasz sen!

Mocne bagażniki rowerowe

Boimy się, że nasz rower może spaść z samochodu podczas jazdy lub silnego wiatru. Nic z tych rzeczy, tylko zły montaż mógłby wpłynąć na taką sytuację. Bagażniki są mocne i wytrzymałe. Zrobione z odpowiednich materiałów. Z lekkiego aluminium, czy z super odpornej stali z plastikowymi paskami do przytrzymywania kół rowerowych (więcej w sklepie https://sklepzrowerami.pl ). Z certyfikatami jakości i bezpieczeństwa.

To jaki ten bagażnik w końcu kupić?

Bagażniki nie zajmują miejsca w samochodzie. To jedna z zalet. Możemy odróżnić wiele ich rodzajów. Do najbardziej popularnych zaliczamy dachowe. Zwróćmy uwagę, jednak że sam bagażnik na dach nie wystarczy. Trzeba mieć jeszcze poprzeczne relingi. Dopiero gdy zaopatrzymy się w takie poprzeczki, będziemy mogli zainstalować bagażnik dachowy. Najczęściej mieszczą się trzy lub cztery. Inne bagażniki montowane są na tylną cześć pojazdów. Niezależnie jaki mamy typ nadwozia naszego samochodu, producenci wymyślili już chyba wszystko, żeby pasowały i do naszego. Hatchback, liftback, sedan, kombi, van – na każde nadwozie znajdziemy odpowiedni bagażnik. Są bagażniki uniwersalne lub dedykowane do właściwych modeli. Często widzimy na drogach także bagażniki na hak. To sprawdzone rozwiązanie, ale tylko dla aut z hakiem.

Ile wydać?

Ceny zaczynają się od paru set złotych, na paru tysiącach kończąc. Wszystko zależy, jaki typ chcemy? Czy znanego producenta, a może no name? Można postawić także na używany lub wypożyczyć. Wypożyczalnie bagażników rowerowych ostatnio przeżywają rozkwit. Jeśli chcemy raz do roku wyjechać, może warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem.

W Polsce nie brakuje miejsc do jeżdżenia rowerami. Na nich zwiedzimy dokładniej nową okolicę. Dlatego wyposażmy się w bagażniki rowerowe i zacznijmy zabierać nasze ukochane jednoślady, ruszając nimi na podbój.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij