Jak wybrać najlepsze gryzaki dla noworodków?

Gryzaki dla noworodków pozwalają ukoić ból i swędzenie dziąseł. Na każdym etapie ząbkowania dziecko potrzebuje inny typ gryzaka. Gdy dziąsła są opuchnięte lepsze są gryzaki twarde z wypustkami, a gdy ząbki zaczynają się już przebijać lepiej wybrać miękkie gryzaki, które będą lepiej stymulować dziąsła.

Jakie cechy ma idealny gryzak dla noworodka?

Gryzak powinien być dobrze wyprofilowany

Doskonale spełnia swoje zadanie masując dziąsła i nie podrażniając jamy ustnej. Niemowlę łatwo może się nim posługiwać i nie włoży go do buzi zbyt głęboko.

Bez ostrych krawędzi

Choć służą temu by ukoić swędzenie, gryzaki dla noworodków musza być bezpieczne, nie mogą posiadać ostrych krawędzi. Powinny być wyposażone w specjalne drobne wypustki, które pomagają przetrwać trudny okres ząbkowania.

Kształt odpowiedni do chwytania małymi rączkami

Gryzak powinien mieć niewielki kształt i być bardzo lekki. Dziecko z łatwością powinno zmieścić gryzak w buzi bez możliwości zadławienia. Kształt gryzaka ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa dziecka. Powinien docierać do każdego miejsca, w którym dziecko czuje dyskomfort jednocześnie nie powodując dyskomfortu.

Odpowiednio miękki

Gryzaki dla noworodków nie mogą być zbyt miękkie ani zbyt twarde. Najlepiej sprawdzają się sylikonowe gryzaki, które pomagają złagodzić swędzenie. Są bezpieczne, wytrzymałe, a materiał jest dobrej jakości.

Na co zwrócić uwagę?

  • Odpowiednio dobrane gryzaki stymulują zmysły dziecka. Piękne kolory i kształty, przyjemne w dotyku faktury ciekawią małego człowieka i poprawiają mu nastrój.
  • Ważne by kupić gryzak dostosowany do wieku, bo ząbkowanie na każdym etapie ma inny przebieg.
  • Gryzaki dla niemowląt musza być wykonane z materiałów, które łatwo umyć i zdezynfekować. Dzieci wkładają je do ust, dlatego trzeba pilnować by były czyste.

Gryzaki dla noworodków w kategorii Baby Ville LINK pomagają przebrnąć już od pierwszych chwil przez trudny okres wyżynania zębów. Dobre gryzaki uśmierzają ból i są wystarczająca metodą do zwalczania swędzenia. Gryzaki mają pozytywny wpływ na ząbki, stymulują ich prawidłowy wzrost, a do tego przynoszą ulgę dziecku.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij