Suszarki do rąk – przyjazne środowisku i budżetowi

Mycie rąk po wyjściu z toalety to nawyk wpojony każdemu z nas. Nierzadko jednak, podczas wykonywania tej czynności, spotykamy się z drobnymi, acz uciążliwymi problemami. W publicznych toaletach brakuje mydła, bądź papierowych ręczników, a zirytowany klient zmuszony jest do przeszukiwania torebki czy kieszeni w celu znalezienia chusteczek lub do zwyczajnego wytarcia dłoni w ubranie. Pomocny w zwalczaniu tej niedogodności jest prosty, ale efektywny wynalazek w postaci suszarki do rąk, który coraz częściej pojawia się w przestrzeni publicznej. To niewielkie urządzenie elektryczne umożliwia bezproblemowe wysuszenie rąk poprzez nawiew ciepłego powietrza, który uruchamiany jest automatycznie po wykryciu ruchu przez czujnik, lub manualnie, poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku. W przypadku nowoczesnych urządzeń, proces ten zajmuje około dziesięciu sekund. Działanie jest więc szybkie, intuicyjne i nikomu nie powinno sprawić problemów.
Najpopularniejsze dostępne w sklepie suszarki do rąk to:
– kieszeniowe suszarki do rąk (dłonie wsuwane są do przestrzeni przypominającej kieszeń i tam poddawane działaniu powietrza)
– tradycyjne suszarki do rąk
– zintegrowane suszarki do rąk (suszarki wbudowane w umywalki)

Ekonomiczne i przyjazne środowisku

Suszarki do rąk stały się niezwykle powszechne i wciąż zyskują na swojej popularności. Można spotkać je w toaletach publicznych znajdujących się w centrach handlowych, restauracjach, na dworcach autobusowych i kolejowych, biurowcach czy na lotniskach. W czym tkwi ich fenomen? Zapewne w tym, że posiadają długą listę zalet.
Pomagają zaoszczędzić, bowiem koszt prądu zużywanego przez to urządzenie jest znacznie mniejszy, niż koszty regularnego zakupu ręczników papierowych. Oprócz pieniędzy, oszczędzamy również czas, gdyż nie musimy martwić się o systematyczne kontrolowanie stanu zużycia ręczników papierowych oraz dokonywanie ich zakupu. Powszechnie znanym faktem jest to, że takie ręczniki znikają z toalet bardzo szybko. Suszarka eliminuje również problem przepełnionych koszy na śmieci, w których lądują zużyte ręczniki. Nasuwa się więc kolejna zaleta, którą jest przyjazny dla środowiska charakter tego urządzenia. Zaprzestanie zakupu papierowych ręczników wpływa na zmniejszenie zapotrzebowania na ten produkt, co przekłada się na lepszy stan lasów i przyrody.

Uwaga bakterie?

Swego czasu suszarkom do rąk zarzucało się, o ironio, brak higieny, wiążący się z drobnoustrojami i bakteriami, które rozprzestrzeniały się podczas korzystania z tych urządzeń. Nie należy się jednak obawiać. Większość suszarek do rąk wyposażona została w specjalne filtry, które oczyszczają wydmuchiwane powietrze mające kontakt z dłońmi użytkownika, pozbywając się z niego ponad 99% wirusów i bakterii.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij