Dlaczego pozycjonowanie firmowej strony www jest tak ważne?

Mało osób wie, że założenie firmowej strony internetowej wcale nie jest połową sukcesu! Tak naprawdę, wśród milionów stron www, każda kolejna, nawet jeśli prezentuje ofertę świetnej firmy – ginie w tłumie i niebywale ciężko jest ją znaleźć. To właśnie umożliwienie ludziom jej odnalezienia jest kluczowe w działalności online i stanowi ważny, wręcz niezbędny punkt na drodze do sukcesu. Jak to zrobić? To proste: zdaj się na pozycjonowanie stron internetowych w Google.

Czy jest pozycjonowanie strony www?

W najprostszym rozumieniu jest to ciąg przemyślanych działań internetowych, programistycznych i marketingowych, które pozwalają witrynie nowego sklepu online, firmy usługowej czy freelancera znaleźć się na jak najwyższym miejscu w wynikach wyszukiwania. Po co to wszystko? Otóż internauci od lat przyzwyczajeni są do szukania potrzebnych im produktów, usług czy odpowiedzi właśnie w Google. Zadają pytanie, czytają kilka pierwszych wyników i znajdują to, czego szukają. Walka obejmująca pozycjonowanie stron internetowych w Google toczy się więc o to, żeby dotrzeć do człowieka, który w Google wpisze określone pytanie czy hasło i podsunąć mu w odpowiedzi firmowy produkt.

Jak walka o pozycję w Google wpływa na zyski firmy?

Znalezienie się na dobrej pozycji w wyszukiwarce daje firmie pewność, że jej internetową stronę czy sklep zaczną odwiedzać liczni klienci. Oczywiście nie ma tu gwarancji, że ruch ten przełoży się na sprzedaż, ale jest tego wysokie prawdopodobieństwo! Klienci trafiający na stronę firmy z Google to ludzie, którzy weszli na nią dlatego, że szukali czegoś w podobnej tematyce. Produktu? Usługi? Zestawu produktów? Odpowiedzi na męczące ich pytania. Część odejdzie z niczym, ale część dokona zakupów i to tylko dlatego, że firma była wypozycjonowana i dała się tym klientom odnaleźć. Dlatego właśnie, bez względu na to czy prowadzisz firmę od wczoraj czy od lat, pozycjonowanie stron internetowych w Google powinno być pierwszą czynnością, której zaczniesz szukać po uruchomieniu własnej www. Daj się znaleźć klientom!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij